O nás

Jsme malá chovatelská stanice v Oslavanech, které leží 25 km jihozápadně od Brna v malebném údolí řeky Oslavy. Historie města je spjata s prvním ženským cisterciáckým klášterem na Moravě, založeným r. 1225. Klášter „Údolí Mariino“ obdařený králem Přemyslem Otakarem I. řadou privilegií, byl v 16. století přestavěn na renesanční zámek. Podle jména kláštera a údolí byla pojmenována naše chovatelská stanice.

Naši kavalíři s námi bydlí v rodinném domku se zahradou. Kavalíry milujeme a oni nám to bohatě oplácejí. Rádi nás doprovázejí na toulkách přírodou, milují návštěvy a jezdí s námi na nákupy i na dovolenou.
Rádi vás přivítáme u nás.

Seznamte se s kavalírem

Chcete psa, který krásně a elegantně vypadá a bude vzbuzovat obdiv, kamkoliv s ním přijdete?
A zároveň si přejete zdatného sportovce, který miluje dlouhé procházky? Pak je kavalír tím nejvhodnějším pejskem pro vás.
Kavalír je nejoblíbenější anglické národní plemeno, temperamentní, nesmírně ušlechtilý a elegantní pejsek. Menší vzrůst ho předurčuje do městských bytů, ale spokojený bude i na venkově. V žádném případě však nepatří na dvůr do boudy nebo do kotce. Je velmi inteligentní a přizpůsobivý. Miluje děti, skotačí a dovádí s nimi doma i v přírodě. S důchodcem se bude ukázněně procházet v parku. Kavalír není pes přízemní, velmi rád sdílí se svými páníčky křeslo či postel. Hosty nadšeně vítá, ale neobtěžuje. Jeho dlouhá a splývavá hedvábná srst se snadno udržuje v čistotě, nemusí se upravovat u kadeřníka.
Kavalíři se chovají ve 4 barevných varietách. Black and tan (BT) je černý pes s ohnivým pálením nad očima, na tvářích a na vnitřní straně uší. Ruby (RU) je zbarvený mahagonově. Trikolor (TR) má bílý čumáček, lysinku na čele a tělo. Ohnivé pálení je umístěno nad očima, na tvářích, vnitřní straně uší, nohou a pod ocáskem. Černá patří ouškům a plotnám na těle. Benheim(BH) má na perlově bílém podkladě umístěny mahagonové plotny a na hlavě bílou lysinku s velmi ceněným červeným znakem-korunkou.

Historie plemene